• Kategorie
 • Chłodzenie wodne - Navis F360

Symbol: EY3B003
Zobacz cenę i dostępność, zaloguj się lub zarejestruj
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność 15 szt.
Waga 1.918 kg
Zostaw telefon

Endorfy Navis F360 to sprzęt, który zmrozi krew w żyłach podzespoły Twojego komputera. Do tego na chillu (dosłownie!) udźwignie wymagania nawet wysokoenergetycznych procesorów.

Zajmie się tym cicha blokopompka z łożyskiem ceramicznym i sterowaniem PWM. W połączeniu z trzema wentylatorami Fluctus i chłodnicą to combo, z którym zapomnisz o zamulającym przegrzanym procesorze. Jest kompatybilna z wszystkimi popularnymi socketami, więc idealnie wpasuje się w niemal każdy dostępny na rynku procesor.

A dzięki prostemu systemowi montażowemu i preinstalowanym wentylatorom podłączysz go do komputera szybko i bez niczyjej pomocy.

Tak cichy, że usłyszysz swoje myśli

Chłodzenie wodne Navis F360 jest jednym z najcichszych, jakie znamy. Usłyszysz przy nim nawet wirtualnego wroga, który czai się w krzakach. I swoje myśli (w kolejnych wersjach postaramy się udostępnić Ci opcję czytania w głowach przeciwników) ;)

Za przepływ powietrza przez chłodnice odpowiadają wielokrotnie nagradzane wentylatory Fluctus 120 PWM. Ich łopatki zostały wyprofilowane w taki sposób, aby jak najdokładniej owiewać gęsto ułożone żebra radiatora. Mamy teorię, że gdyby odpowiednio je powiększyć, to na świecie rozpętałaby się kolejna epoka lodowcowa wzorowo radzą sobie z obniżaniem temperatury.

Do tego każda z nich wykończona jest falistą krawędzią, która zmniejsza słyszalność irytującego szumu (optymalizacja psychoakustyczna wentylatorów Fluctus oczekuje na opatentowanie). Witaj po ciemnej cichej stronie mocy.

Powiało chłodem (z wentylatorów)

Praca na zaawansowanych programach wymaga niezawodnego systemu chłodzenia. Po długich godzinach testów i poprawek możemy powiedzieć jedno Navis F360 jest takim sprzętem. Możesz na luzie rozegrać kilku(nasto)godzinną sesję MMO na najwyższych ustawieniach, a temperatura Twojego procesora pozostanie na bezpiecznym poziomie.

To zasługa specjalnie zaprojektowanego, asymetrycznego bloku wodnego, który zbiera energię cieplną z procesora. Połączyliśmy go z pompą z ceramicznym łożyskiem, której prędkość może być sterowana sygnałem PWM (od 1600 do 2600 obr./min.). W praktyce oznacza to, że pompa dostosuje prędkość obrotów do pracy wentylatorów a Ty możesz w końcu pracować w ciszy.

Do tego ciecz w Navis F360 chłodzona jest przez 360-milimetrową chłodnicę. Zaprojektowaliśmy ją specjalnie z myślą o naszej największej dumie wentylatorach Fluctus. Obok takiego combo Twoi znajomi nie przejdą bez ścisku zazdrości.

Większa wydajność dla większej obudowy

Spędziliśmy nad systemami chłodzenia połowę życia i wiemy, że większa chłodnica = większa wydajność. Właśnie dlatego Navis F360 ma prawie 40 cm długości. To rozmiar, który ochłodzi nawet największą obudowę.

Jego montaż to bułka z masłem. Dzięki elastycznym wężom spokojnie możesz ustawić chłodnicę wewnątrz komputera. Każdy z nich ma długość około 42 cm to ułatwi Ci instalację w dużej obudowie. Sprawdzaliśmy ;)

Niezupełnie creepy pasta

W pakiecie z Navis F360 dostajesz tubkę wydajnej i łatwej w nakładaniu pasty termoprzewodzącej Pactum PT-3, która spokojnie wystarczy Ci na kilka instalacji. Nie masz się czego bać sami to sprawdziliśmy.

Informacje o produkcie
Podstawka / Blok CPU Miedziany
Radiator Aluminium
Gniazdo procesora LGA1151
LGA2066
LGA1150
Socket AM5
LGA1200
LGA2011-3
LGA1700
LGA1156
LGA1155
Socket AM4
LGA2011
Rodzaj chłodzenia Aktywne
Technologia chłodzenia Cieczą
Liczba wentylatorów 3
Wentylator 12 cm
Wymiary
 • Wymiary chłodnicy: 120×395×28 mm
 • Wymiary chłodnicy z wentylatorami: 120×395×54 mm
Pozostałe parametry

Specyfikacja pompy:

 • Podstawa: miedziana
 • Łożysko: ceramiczne
 • Napięcie (pompa): 12 V
 • Natężenie prądu (pompa, szczytowe): 0.33 A
 • Sterowanie (prędkość): PWM
 • Złącze (prędkość): 4-pin PWM (żeńskie)
 • Prędkość (pompa): 1600 2600 (10%) obr./min.
 • Złącze (zasilanie): SATA
Typ gwarancji Rękojmia
Gwarancja 24 mies.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.