• Kategorie
 • Switch 24x1GB POE+ 2xGB 2x rack 19'' gigabit ethernet 250W

Symbol: RSGE-24P-2GE-2S-250
Zobacz cenę i dostępność, zaloguj się lub zarejestruj
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność 2 szt.
Waga 2.5 kg
Zostaw telefon

Dla niego zasilanie to nie problem: prosty i funkcjonalny switch POE+ LANBERG
Przełącznik PoE+ jest nieodzownym urządzeniem aktywnym w każdej strukturze sieciowej, wykorzystującej transmisję zasilania poprzez okablowanie strukturalne. RSGE-24P-2GE-2S-250 jest dedykowany do wszelkich instalacji: domowych, firmowych, niskoprądowych, monitoringowych, IP, VoIP, sieci telewizji kablowych, a w szczególności znajdzie zastosowanie w infrastrukturze alarmowej, przeciwpożarowej oraz kontroli dostępu.

Oprócz pierwotnej funkcji przełącznika, czyli obsługi ruchu ramek Ethernet między portami, dodatkowo zapewnia zasilanie każdego urządzenia w standardzie PoE/PoE+ 802.3af oraz at. Umożliwia to dostarczanie do urządzeń mocy łącznie nawet do 250 W. A to wszystko razem z równoczesną transmisją danych do nich.

Pozwala to zaoszczędzić zasoby, miejsce oraz czas jaki należałoby przeznaczyć na montaż osobnej instalacji elektrycznej oraz sieciowej. Jest to szczególnie istotne, jeśli sieć jest rozproszona, a jej urządzenia końcowe nie mają dostępu do źródła zasilania, tym bardziej gdy są montowane na zewnątrz.

Rozwiązanie bez kompromisów - realny budżet POE: 250 W
Switch został wyposażony łącznie w 28 portów, w tym 24 porty PoE+ (Gigabit Ethernet), 2 Uplink (Gigabit Ethernet) oraz 2 Uplink (SFP Gigabit). Przemyślana konstrukcja i dbałość o jakość komponentów zapewnia użytkownikowi aż do 250 W całkowitej realnej mocy dla urządzeń końcowych, co oznacza możliwość podłączenia równocześnie:

 • 16 urządzeń w standardzie IEEE 802.3af (max. 15 W per port) lub,
 • 8 urządzeń w standardzie IEEE 802.3at (max. 30 W per port),

Pozostałe 4 porty Uplink (2xGigabit Ethernet oraz 2xSFP Gigabit) działają niezależnie oraz mogą działać jednocześnie. Dedykowane są do wymiany ruchu danych między 24 portami PoE+ a zewnętrznymi urządzeniami. W przypadku systemów monitoringu/kontroli jest to szczególnie przydatne, ponieważ pozwala użytkownikowi zgrywać zapis z kamer do rejestratora przy jednoczesnym udostępnianiu strumienia dalej (na drugim porcie), np. w lokalnej sieci lub w Internecie.

Inteligentna funkcja odłączania portów POE
Nie zawsze do końca jest wiadome, jak zachowają się switch w momencie przekroczenia dostępnego budżetu PoE. Możliwości jest kilka: zostanie odłączony port, który przekracza budżet lub losowy lub najnowszy podłączony. W ostatnim przypadku jaka będzie ich kolejność po zaniku prądu i jego przywróceniu kiedy wszystkie są jednocześnie wpięte do switcha?

Lanberg w przełącznikach serii RS wprowadził nowatorskie rozwiązane, które poprzez prostotę zasady działania, eliminuje wszelkie wątpliwości, co do mechaniki działania portów.

W momencie, w którym budżet PoE zostanie przekroczony (np. poprzez urządzenie podłączone do portu 1), switch rozpocznie rozłączanie portów PoE zaczynając od najwyższej numeracji do momentu, w którym suma obciążeń nie przekroczy dostępnego budżetu; zachowując przy tym nienaruszoną pracę pozostałych portów. Te, które zostaną odłączone pozostaną w tym stanie aż nie zmaleje obciążenie PoE.

Funkcja jest przede wszystkim dedykowana do wymagających zastosowań, które kładą nacisk na bezpieczeństwo i ciągłość pracy, gdzie część urządzeń musi działać bez przerwy niezależnie od sytuacji. W takich przypadkach switche Lanberg pozwolą użytkownikowi zabezpieczyć newralgiczne urządzenia, poprzez podłączenie ich do najniższych numeracją portów.

Tryb EXTEND do 250 metrów
Standardowe switche zgodnie ze standardem zapewniają możliwość pracy urządzeń w odległości do 100 m na jednym odcinku kabla. Jednakże czasem okazuje się, że ze względu na rozległą sieć szkieletową oraz złożone środowisko, podczas opracowywania okablowania i sieci wymagane jest niestandardowe rozwiązanie, które wykracza poza standard. W przypadku rozwiązań monitoringowych jest to dość często występujący problem, najczęściej wynikający ze zbyt dużej odległości między urządzeniem dystrybucyjnym a urządzeniem końcowym.

Przełączniki Lanberg posiadają funkcję umożliwiającą transmisję danych (max. 10 Mb/s) oraz zasilania PoE+ do 250 m na jednym odcinku kabla. Wystarczy przełączyć przycisk na pozycję PoE+ Extend 250 m na obudowie, aby zapewnić działanie na dłuższym odcinku dla portów 1 ~ 24.

Rozwiązanie zostało wprowadzone z myślą o systemach monitoringu oraz IP jak i kontroli dostępu, szczególnie jeśli urządzenia końcowe znajdują się na zewnątrz bez możliwości instalacji dodatkowych punktów dystrybucyjnych sieci.

4 kV ochrony przeciwprzepięciowej
Sam przełącznik, jak i urządzenia do niego podłączone, są wielokrotnie narażane na różne zagrożenia, w tym na wyładowania prądu, które mogą przepływać zarówno przez kable zasilające, jak i sieciowe.

Mając na uwadze bezpieczeństwo urządzeń, jak i ich użytkowników, Lanberg wyposażył przełącznik w zintegrowany układ ochronny przeciw wyładowaniom, gwarantujący zabezpieczenie 4 kV wszystkim portom, skutecznie zmniejszając ich uszkodzenia z powodu gwałtownego wzrostu napięcia.

W standardowych warunkach praca w sieci będzie odbywać się dalej bez zakłóceń, switch będzie kontynuował pracę bez jakichkolwiek przerw, a użytkownik zyskuje bezpieczeństwo pracy urządzenia, jak i infrastruktury.

Komplet montażowy w zestawie - uszy do 19"
Serię przełączników RS charakteryzuje nie tylko jakość wykonania, prostota użycia, funkcjonalność urządzenia, ale również komplementarność w zakresie montażu i dostarczanych akcesoriów tam, gdzie to możliwe.

Lanberg wprowadził komplet akcesoriów do wszechstronnego montażu swoich przełączników. W RSGE-24P-2GE-2S-250 dostarczone zostały uszy montażowe do szaf 19 oraz komplet śrub montażowych (za wyjątkiem M6). Umożliwia to szersze zastosowanie oraz większą swobodę instalacji switchy serii RS.

Informacje o produkcie
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Zastosowanie Średnie i duże firmy (powyżej 16 portów)
Architektura sieci GigabitEthernet
Liczba portów 10/100 Mbps Brak
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 2
Liczba portów 10/100/1000/2500 Mbps Brak
Liczba portów 10Gb Brak
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) Brak
Liczba portów PoE+ 24
Liczba portów COMBO Brak
Liczba portów SFP 2
Liczba portów SFP+ Brak
Liczba portów SFP56 Brak
Liczba portów QSFP+ Brak
Port konsoli Nie
Tryb przekazywania Store-and-forward
Przepustowość 56 Gb/s
Rozmiar tablicy adresów MAC 8000
Obsługa ramek Jumbo Nie
Możliwość łączenia w stos Tak
Obsługiwane protokoły i standardy

802.3af, 802.3at

Pozostałe funkcje

Inteligentna funkcja odłączania portów PoE, Tryb Extend

Typ obudowy Rack (Switche/UPS)
Wentylator Nie
Zasilacz Zewnętrzny
Pobór mocy 20 W
Zasilanie

100~240V AC

Wymiary
 • 320 x 207 x 45 mm
 • Wysokość teleinformatyczna 1 U
Waga 2.74 kg
Pozostałe parametry
 • Materiał: Metal
 • Ochrona przeciwprzepięciowa 4 kV
 • Obsługa funkcji Plug & Play
 • Dioda LED
 • Klasa szczelności IP20
 • Chipset RTL8382L
Typ obudowy Rack (Switche/UPS)
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Zastosowanie Średnie i duże firmy (powyżej 16 portów)
Architektura sieci GigabitEthernet
Liczba portów 10/100 Mbps Brak
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 2
Liczba portów SFP 2
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) Brak
Liczba portów COMBO Brak
Zasilacz Zewnętrzny
Możliwość łączenia w stos Tak
Liczba portów 10Gb Brak
Typ gwarancji Gwarancja normalna
Gwarancja 24 mies.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.